x

Digital Fotoğraf Baskısı Nedir?

 

Fotoğraflarınızın," Gümüş Halid Teknolojisi'ne" sahip özel FUJIFILM digital fotoğraf kağıtlarına basılma işlemidir. Her orijinal FUJIFILM fotoğraf kâğıdı, geleneksel gümüş (saf gümüş) halid emülsiyon teknolojisini içerir. Emülsiyon, fotoğraf kağıdının içine gömülüdür, görüntü katmanlarına genel bir dayanıklılık sağlar ve fotoğrafı atmosfer kirliliğinin ve fiziksel yıpranmanın yol açtığı yapısal bozulmalara karşı korur. Fotoğraf kâğıdındaki gümüş halid kristallerine ışık verildiğinde, bir RGB pozlama sistemi vasıtasıyla potansiyel bir görüntü yaratılır. Ardından fotoğraf kâğıdı özel solüsyonlardan oluşan 3 farklı banyodan geçirilir ve görüntü kâğıt üzerinde oluşturularak sabitlenir. Bu işlem sırasında camgöbeği (cyan), eflatun (magenta) ve sarı boyalar, üç farklı katman oluşturur. Bu fotoğraf baskı tekniği bir asırı aşkın süredir kullanılmaktadır. Mürekkepli fotoğraf baskıları, bu fotoğraf baskı tekniğinin ucuz maliyetli bir taklididir. FOTObaskisepeti.com bünyesindeki tüm fotoğraf baskıları, orijinal FUJIFILM fotoğraf baskı kağıtlarına FUJIFILM ekipman ve banyoları kullanılarak yapılmaktadır.

 

Standart ve Premium Kalite Baskı Arasında Ne Fark Var?

İkisi de aynı koşullar altında basılan birebir aynı tekniklerin uygulandığı fotoğraf baskı türleridir. Aralarında tek fark, kullanılan fotoğraf kağıdının kalitesidir. Standart kalite fotoğraf baskısında, dünyaca standart olarak kabul görmüş özelliklerdeki fotoğraf kağıdı kullanılır. Premium kalite fotoğraf baskısında ise daha kalın ve renk başarımı üstün olan SUPREME kağıt kullanılır. Aralarındaki tek fark budur.

 

Poster Baskısı Nedir?

Poster baskısı da fotoğraf baskıdır. Boyutları büyüktür ve baskısında kullanılan kağıt ipekli özel bir kağıttır. Profesyonel panoramik albümlerimizi ürettiğimiz kağıtla birebir aynıdır.

 

Online Fotoğraf Çıkartmak Güvenli Midir?

2003’den bu yana fotoğraf baskı hizmeti vermekteyiz. Önceleri İstanbul/Sirkeci’de dükkan içerisinde yapmış olduğumuz baskı hizmetini 2015 yılından beri online olarak yapmaktayız. Bugüne kadar hiç bir müşterimizi madur etmedik. Nasıl ki her siteden alışveriş yapmak mantıklı ve güvenli değilse, fotoğraf bastırmak da aynı şekildedir. Fotoğraflarınız özel şifrelenmiş sunucularımızda depolanır. Siparişiniz teslim edildikten sonra otomatik olarak sistem tarafından silinir. Fotoğraflarınızın ne kadar özel olduğunun farkındayız ve bu konuda çok titiz çalışıyoruz.

 

Mat ve Parlak Baskı Arasında Ne Fark Var?

Bu en çok duyduğumuz soruların başında geliyor. Mat ve parlak fotoğraf baskının üretim sürecinde bir farklılık yoktur. Aralarında tek fark fotoğraf kağıtlarının farklı olmasıdır. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi, parlak baskı parlak bir yüzeye, mat baskı ise mat bir yüzeye sahiptir. Hangisinin daha iyi olduğuyla ilgili söylenecek bir şey yoktur. Tamamen zevkinize kalmış bir durumdur. Dezavantaj belirtmek gerekirse, parlak baskıların üzerinde parmak izi daha çok belli olmaktadır. Profesyonel fotoğrafçılar, fotoğraf baskılarını %90 oranda mat yaptırmaktadır.

 

Nostaljik Fotoğraf Baskıları Hangi Kağıda Basılıyor?

FOTObaskisepeti.com bünyesindeki “Standart Kalite Fotoğraf Baskısı” hariç tüm fotoğraf baskıları (Polaroid, İnstax, Beyaz Kenarlı Fotoğraf Baskısı, Kare Fotoğraf Baskısı vs.) Premium kalite fotoğraf kağıdına yani SUPREME kağıda basılmaktadır. Kalite tesadüf değildir ;)

 

Polaroid (Pola Kart) Baskı Nedir?

Polaroid baskı bilinen ismiyle Pola Kart’lar, 90’lı yıllarda meşhur olmuş şipşak baskı yapabilen fotoğraf makinelerinin en bilinen markasıdır ve ismini buradan almıştır. FOTObaskisepeti.com sayesinde bu baskının birebir aynısını çok uygun fiyatlara sanki şipşak makinelerden çıkmış gibi bastırabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.